Соціальні проекти

Експозиція для музею Тараса Шевченка

До 200-річчя Кобзаря і відкриття після реставрації Національного музею Тараса Шевченка Представництво SOCAR в Україні подарувало музею ексклюзивну пересувну експозицію.

Урочисте відкриття найсучаснішого державного музею України, яким став після ремонту Національний музей Тараса Шевченка в Києві, де було представлено пересувну експозицію SOCAR, відвідали високопосадові особи державних структур України, посли і дипломати, меценати. Серед них були присутні: Міністр культури України Євген Ніщук, Надзвичайний і Повноважний посол Азербайджанської республіки в Україні Ейнула Мадатлі, Голова Представництва SOCAR в Україні Ельчін Мамєдов та інші.

Пересувна експозиція, подарована Представництвом SOCAR в Україні, являє собою конструкцію з дванадцяти банерів про життя і творчість Тараса Шевченка, що легко транспортуються та розбираються.  Для створення експозиції були використані попередньо оцифровані найбільш цінні матеріали з унікальної колекції Національного музею Тараса Шевченка, яка кропітко формувалася протягом 150 років.

Після тимчасового перебування у Національному музеї Тараса Шевченка пересувна експозиція буде перевезена в вузи, школи, державні установи, музеї та центри мистецтва інших міст України та країн світу.

200-лентній ювілей Тараса Шевченка широко відзначається не тільки в Україні, але і за її межами. Зокрема, в Азербайджані, в Баку, де у 2009 році було встановлено пам'ятник Тарасу Шевченку, проводяться наукові конференції, сесії, виставки. SOCAR, представляючи в Україні Державну нафтову компанію Азербайджанської республіки, також долучається до підтримки культурно-освітніх відносин між Україною та Азербайджаном, а також популяризує історичну спадщину обох країн.