Соціальні проекти

Нове ім'я для світового живопису відкрили SOCAR і Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна»

Нове ім'я у світовому живописі відкрили Представництво SOCAR в Україні і Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна». Про це повідомив Глава Представництва SOCAR в Україні Ельчін Мамєдов під час виставки картин раніше невідомого художника Леоніда Литвина.

Виставка проходила в Президентському фонді «Україна». Її ініціював безпосередньо сам Фонд, колишній міністр культури України і дисидентІван Дзюба, його дружина Марта Дзюба, Представництво SOCAR в Україні.

Картини Леоніда Литвина мистецтвознавці вважають унікальними і називають відкриттям для світової та української живопису. Їх порівнюють із роботами Ніко Піросмані і Марії Приймаченко. Свої роботи автор писав протягом усього життя, але приховував від оточуючих. Не занепастити його шедеври допомогли благодійники.

Зокрема, Представництво SOCAR в Україні виступив меценатом проведення виставки 38 картин, прийнявши рішення про благодійний внесок у Фонд Леоніда Кучми «Україна» для придбання робіт художника.

«Це перший спільний культурний проект Представництва SOCAR в Україні та Фонду Леоніда Кучми, але не перший для Представництва, – розповів Ельчін Мамєдов. - Нафтовики Азербайджану здавна славилися своїм меценатством. Наприклад, ще в 1909 р. перший православний собор в Баку побудував мільйонер і відомий азербайджанський меценат Зейналабдін Тагієв. Тому, Представництво SOCAR в Україні продовжує ці традиції».

Також, Глава Представництва SOCAR в Україні зазначив, що дана виставка стала важливою сторінкою історії та культурної співпраці між Азербайджаном і Україною. «Найближчим часом ці картини будуть передані в Національний музей Тараса Шевченка, де поповнять колекцію шедеврів образотворчого мистецтва і стануть національним надбанням України», - підкреслив Ельчін Мамєдов.