Соціальні проекти

Презентація концепції майбутнього парку "Азербайджан" в Одесі

В Одесі в рамках святкування Дня міста відбулася презентація концепції майбутнього парку «Азербайджан», який буде створено Представництвом SOCAR в Україні. В рамках презентації пройшла урочиста церемонія закладки першого каменю у фундамент  майбутньої паркової зони. Парк «Азербайджан» - подарунок одеситам і всьому українському народу від імені азербайджанського народу, який уособлює Представництво SOCAR в Україні.

В офіційній церемонії презентації концепції парку «Азербайджан» взяли участь Одеський міський голова Олексій Костусєв, Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану в Україні Ейнула Мадатлі, Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану в Російській Федерації Полад Бюльбюль-огли, Голова Представництва Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки (SOCAR) в Україні Ельчін Мамєдов, а також посли та представники дипломатичних делегацій з різних країн світу.

Майбутній парк в Одесі буде розташований на території у 2 га за адресою 4-а станція Великого Фонтану, поблизу із Національним університетом «Одеська юридична академія». Парк буде атмосферним і тематичним. Уся його територія буде висаджена екзотичними рослинами, окремо буде встановлено фонтан і зведені архітектурні споруди, що повністю відображатимуть дух і атмосферу Азербайджану. Будівництво та утримання парку в подальшому візьме на себе Представництво SOCAR в Україні.

Виступаючи на церемонії закладки першого каменя, Голова Представництва Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки (SOCAR) в Україні Ельчін Мамєдов, зазначив: «Саме Одеса була містом, з якого почався бізнес SOCAR в Україні. Сьогодні, компанія, будучи паливним транснаціональним брендом, не обмежується будівництвом футуристичних автозаправних комплексів. Філософія компанії полягає в тому, щоб велику увагу приділяти соціальним проектам».

Вітаючи присутніх на презентації, мер Одеси Олексій Костусєв відзначив: «У справі створення парків нам на допомогу прийшли друзі. І цей парк стане, напевно, улюбленим місцем відпочинку одеситів».

Довідка:
Майбутній парк «Азербайджан» в Одесі – третій грандіозний соціальний проект Представництва SOCAR в Україні після Парку імені Гейдара Алієва в м. Києві (2012) і Парку дружби імені Заріфи Алієвої в м. Ірпені (2010).

Історія і дружні відносини між Одесою і Азербайджаном мають глибокі коріння. Так, в 1944 році, стрілецька дивізія, що складалася переважно з азербайджанців, брала участь у визволенні Одеси; події 1986 року, коли Загальнонаціональнийлідера Азербайджану Гейдар Алієв, будучи першим заступником голови Ради Міністрів СРСР, брав активну участь в розслідуванні катастрофи судна «Адмірал Нахімов». Крім того, столиця Азербайджану Баку і Одеса дуже споріднені атмосферно і географічно, адже обидва міста знаходяться біля моря. Не дарма, наразі на міждержавному рівні обговорюється питання про внесення Баку і Одеси до переліку міст-побратимів.